ESS Kalev Jahtklubi

navigare nescesse est

Sa ei ole sisse loginud.

#1 2011-01-27 12:40:36

mairold
New member
Registreeritud: 2011-01-27
Postitus: 1

Jüri kirjutas

Laeva võib ju valmis teha. Mehi on. Seda tuleb teha nii, et ei oleks häbi.
Aga kes seda hooldab? Oled sa tema praegust seisu näinud. Üle 8000 $ küll ei julgeks küsida. Kruppil on siiani raskusi oma Germania V
majandamisega. Olen kuulnud Saksa riigi sihitud toetusest Krupile.

Vanemuisel on küllalt keeruline metallstruktuur grootmasti vandiraudade ja kiilu sidumiseks. Its on ju kõva, kuigi pika kiiluga laev läheb pehmelt lainesse.
Struktuur teeb sama mis X-laevade terastiivad, mille küljes kiil, mastisteps ja vandipillersid. Ainult et on ribaterasest tehtud, plangutuse ja kaarte vahel,
põhiliselt diagonaalis. See on ka kehvas seisus, kõvasti korrodeerunud. Ja laev suur ja raske = palju kvaliteetset materjali. Ei tea, palju tema 12-tonnine tinakiil praegu maksab?

Vabandades, aga lootes, et sest on kasu.
Jüri

Eemal

#2 2011-02-01 11:11:53

KalevK
New member
Registreeritud: 2011-02-01
Postitus: 1

Re: Jüri kirjutas

Et tuleks noor ja tugev mees ...
Olen Jüriga sama meelt, et võiks teha ja nii, et häbi ei oleks. Loomulikult on vaja entusiastlikku eesvedajat, kes ajab välja rahad. Arvestades jahi praegust seisu, ei ole seal vanast õieti midagi võtta. Aga see on kindlasti töö, mis end ära tasub. Ka taastatud jaht on väärt müügiartikkel.
Edasise hoolduse ja käigushoidmise suhtes olen aga väga pessimistlik. Kohe meenub kui raske oli "Vanemuise" majandamine ja käigushoidmine 1970-ndatel aastatel. Või kuidas meremuuseum pidi lõpuks "Vegast" loobuma. Huvitav oleks teada, mida arvavad praegu jahiehitusega tegelejad või näiteks Hillar Kukk, kes ise mitu jahti ehitanud ?
Kalev

Eemal

Foorumi jalus